Rak piersi wstazkaBrokuły i kiełki brokułów wytwarzają związek, który wydaje się namierzać komórki nowotworowe piersi, ale to dzieje się w trakcie testów probówkowych. Skąd więc mamy wiedzieć, że w ogóle wchłaniamy sulforafan do krwiobiegu? A nawet jeśli tak jest, to ile mamy jeść, aby osiągnąć poziom stężenia taki jak w probówkach, w miejscu gdzie jest to najważniejsze – w tkance piersi? Innowacyjna grupa w Hopkins rozwiązała ten problem: wyznaczono kobiety zapisane na operację zmniejszenia piersi, a godzinę przed pójściem na salę operacyjną, podano im sok z kiełków brokułowych do wypicia.

Zebrano tkanki piersi od 8 kobiet godzinę po podaniu soku z kiełków brokułów, i oto co znaleziono. Uśrednione 2 pikomole na miligram w ich lewej piersi i 1,45 w ich prawej.

Tak więc, po raz pierwszy w historii, nie tylko wiemy, że brokuły, które spożywamy trafiają w odpowiednie miejsce, ale znamy również ich ostateczne stężenie w tkance. Więc do czego to tutaj nawiązuje? Oto, jaki wpływ mają kiełki brokułów na hormonozależne ER dodatnie (ER+) oraz hormononiezależne ER ujemne (ER-) nowotworu piersi:rak piersi brokuły sulforafan - sok z brokułówAby nieustannie utrzymać tkankę piersi na tym poziomie stężenia, trzeba jeść: ćwierć szklanki kiełków brokułów dziennie, pół szklanki, i około szklanki i ćwierć [przedstawione na poniższej ilustracji, aby osiągnąć dany poziom stężenia w tkance piersi – przyp. red.].

Sulforafan brokuly dawkowanie rak piersi

Innymi słowy, jest to wykonalne – ja właśnie dodałem je do swojej sałatki.

Prawdziwe efekty w dawkach realnego świata.

Autor: Dr Michael Greger

Źródło:
http://nutritionfacts.org/
https://www.youtube.com/watch?v=3ImlLsub2Ok
http://clincancerres.aacrjournals.org/content/16/9/2580.full.pdf+html
http://carcin.oxfordjournals.org/content/28/7/1485.full.pdf+html