We Włoszech doszło do przełomowego orzeczenia sądu w sprawie szczepionki MMR (szczepionka trójskładnikowa przeciw odrze, śwince i różyczce).

Zdrowy i normalnie rozwijający się Valentino Bocca po tym, jak w 14 miesiącu życia został zaszczepiony MMR, najpierw zaczął cierpieć na biegunki, stracił zainteresowanie jedzeniem oraz przez kilka dni nie umiał posługiwać się łyżeczką. Dolegliwości niestety rozwijały się dalej. Chłopiec zaczął cierpieć na bolesną chorobę jelit – charakterystyczną dla dzieci cierpiących na autyzm – co sprawiało, że płakał całymi nocami. Mimo, że dzisiaj chłopiec ma już dziewięć lat, nadal nie mówi. Osobisty dramat rodziców zdrowego dziecka, u którego w wyniku podania szczepionki rozwinął się autyzm, doprowadził do sprawy sądowej.

Włoskie Ministerstwo Zdrowia wypłaciło rodzicom dziecka 140 000 funtów (około 200 000 euro) odszkodowania. Rodzice walczą teraz dalej w sprawie cywilnej, starając się o kolejne odszkodowanie w wysokości 800 000 funtów (ponad milion euro).

Szczepionka MMR podana we Włoszech zawiera te same składniki, co szczepionki MMR podawane w Wielkiej Brytanii i USA.

W Stanach Zjednoczonych jest około 5000 rodzin znanych z mediów publicznych, których dotyczy podobna sytuacja a więc, wywołanie autyzmu u dziecka spowodowane podaniem szczepionki MMR.

Przypadek rodziny z Włoch nie jest odosobniony.
Na podstawie wyroków sądowych przeciwko szczepionce MMR wypłacono już 90 000 funtów rodzicom chłopca (Robert Fletcher), u którego stwierdzono uszkodzenia mózgu wywołane podaniem szczepionki oraz 1,5 mln dolarów rodzicom dziewczynki (Hannah Poling), która w wyniku podania szczepionki MMR oraz sześciu innych szczepionek w ciągu jednego dnia, zapadła na autyzm.

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2160054/MMR-A-mothers-victory-The-vast-majority-doctors-say-link-triple-jab-autism-Italian-court-case-reignite-controversial-debate.html
http://www.naturalnews.com/036255_MMR_autism_court_case.html

2 KOMENTARZE

  1. […] Kilkanaście lat temu zajmowałam się tym tematem.w wielu krajach były pozwy zbiorowe do firm produkujących dana szczepionkę.wielu rodziców podejrzewa ze autyzm u ich dzieci wywołała własnie szczepionka.jest to choroba,straszna,okrutna Szczepionka MMR wywołała autyzm – udowodniono w sprawie sądowej […]

Comments are closed.