Wiosenne alergie potrafią być uciążliwe. Jednak wzbogacając codzienną dietę w odpowiednie produkty, możemy wspomóc organizm w walce z nimi.

Wśród produktów, które mogą nam pomóc w walce z alergią są: owoce cytrusowe, czerwone winogrono, brokuły, zielona kapusta liściasta, orzechy, jabłka, ryby, cebula i czosnek.

Owoce cytrusowe
Wiele badań potwierdziło już siłę witaminy C, a pośród owoców cytrusowych bogatymi źródłami tej witaminy są pomarańcze, cytryny oraz grejpfruty.
Czerwone winogrono
Stany zapalne są jednym z najbardziej dokuczliwych efektów alergii, ale spożywając jedzenie bogate w antyoksydanty możemy pomóc w złagodzeniu ich. Antyoksydanty chronią komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które mogą wywoływać różne choroby. Co więcej, skórka czerwonych winogron jest bogata w resweratrol, który również jest pomocny jako składnik przeciwzapalny.
Brokuły
Zatkanym zatokom można pomóc jedząc brokuły. Ponadto, są one bogate w witaminę C. Według badaczy szklanka surowych brokułów zawiera 80 mg witaminy C.
Zielona liściasta kapusta
Liściasta zielenina zawiera fitozwiązki, a wśród nich przede wszystkim karotenoidy. Karotenoidy znane są z tego, że łagodzą reakcje alergiczne. Sposobem na zwiększenie efektywności tego działania jest spożywanie tych warzyw razem z jedzeniem, które jest źródłem tłuszczu.
Orzechy
Orzechy są cennym źródłem magnezu i witaminy E. Magnez działa na towarzyszący często astmie świszczący oddech. Witamina E z kolei pomaga wzmocnić system immunologiczny. Witamina ta pomaga również uporać się organizmowi z wolnymi rodnikami, zapobiegając w ten sposób stanom zapalnym i uszkodzeniom tkanek.
Jabłka
Zgodnie z badaniami nad dietą na Krecie, osoby regularnie spożywające jabłka mają większą szansę na ochronę przed alergiami i astmą. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jabłka zawierają kwercetynę. Kwercetyna jest flawonoidem, który z powodzeniem jest stosowany przeciwko stanom zapalnym. Skórka z jabłek jest z kolei bogata w antyoksydanty. Szczególnie polifenole chroniące komórki przed uszkodzeniami.
Cebula i czosnek
Cebula i czosnek również są dobrym źródłem kwercetyny. Działają podobnie jak leki antyhistaminowe, co czyni je bardzo efektywnymi w walce z wiosennymi alergiami.

Osoby podatne na alergie wiosenne mogą w prosty sposób dołączyć powyższe naturalne produkty do swojej diety, aby lepiej chronić organizm przed alergiami.

Źródła:
http://www.naturalnews.com/039562_foods_allergies_prevention.html