Gdy jesteśmy spragnieni, najczęściej sięgamy po schłodzone, gazowane i słodkie napoje. Nie dostarczają nam one żadnych witamin, czy minerałów, ale schłodzone dobrze smakują. Niestety, gasząc pragnienie w taki sposób, zamiast wartości odżywczych aplikujemy sobie zazwyczaj syrop glukozowo-fruktozowy, aspartam, kwas fosforowy, benzoesan potasu, benzoesan sodu, dodatki smakowe, konserwanty i tym podobne substancje.

Czy istnieje zdrowa alternatywa dla zaspokojenia pragnienia? Istnieje, a co więcej sami możemy zadbać o to, aby w lodówce mieć zawsze jej świeży zapas. Woda pełna witamin i mikroelementów, orzeźwiająca i o takim smaku, jaki tylko sobie wymarzysz. Przyrządzenie takiego napoju jest o wiele prostsze niż myślisz.

Przygotuj duży słoik, kostki lodu z przefiltrowanej wody oraz owoce, które lubisz najbardziej. Poniżej przedstawiamy przykład przyrządzenia domowej wody witaminowej z cytrusów.

  • 1 pomarańcza
  • 1 cytryna
  • 1 limonka
  • kostki lodu

Owoce kroimy w plastry, które następnie dzielimy na pół. Połówki plastrów wrzucamy do słoika i używając najlepiej drewnianej łyżeczki, wyciskamy z nich nieco soku, lekko ugniatając. Następnie słoik do końca napełniamy kostkami lodu oraz przefiltrowaną wodą. Mieszamy raz jeszcze wszystkie składniki, zakręcamy nakrętkę i chowamy do lodówki.

Tak przyrządzona woda witaminowa będzie zawierać wiele składników odżywczych a co więcej, będzie mieć właściwości alkalizujące.

Źródło:

– www.rawforbeauty.com